Sıkça Sorulan Sorular

Sitem Açılmıyor Hatası

Sitenize erişim sağlama problemleri yaşıyorsanız bunun birden fazla sebebi olabilir. Bu durumda sorunun sitenizden mi? Yoksa kullandığınız bilgisayar veya telefondan size özel bir durum olup olmadığını anlamak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Yapmanız gereken oldukça basittir. Diyelim siz sitenize erişim sağlayamıyorsunuz, acaba başka kişilerde erişebiliyor mu? Erişemiyor mu hemen öğrenebilirsiniz.

Adım1: DNS'lerinizi Kontrol Edin

Windows bilgisayar kullanıyorsanız sisteminizin sol alt köşesindeki windows logosu üzerine tıklayıp arama kısmını açıp cmd yazıp enter'a basın. Karşınıza aşağıdaki komut satırı çıkacaktır. Çıkan ekrana aşağıdaki mavi renkle yazdığımız komutu yazıp enter'a basın. ve aşağıdaki resimde kırmızı çerçevede çıkan numarayı not edin.

ping www.alanadiniz.com

Adım 2: Gerçek DNS olup olmadığını aşağıdaki siteden kontrol edin.

Yukarıda karşınıza çıkan IP numarasının eski ve yeni olup olmadığını kontrol etmek için www.intodns.com adresine giriş yapın ve karşınıza çıkan kutuya başında www. olmadan site adınızı yazıp Report tuşuna basın.

Adım 3: DNS Sonucunu Değerlendirin.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sonuç çıkacaktır. Sonuç sayfasında kırmızı ile işaretlediğimiz rakamlar ile az önce sizin çıktısını aldığınız rakamlar birbirinden farklıysa sizin bilgisayarınız eski dns'leri görüyor ve gerçek ortama erişemiyor demektir. Bilgisayarınızın DNS propogandasını algılamasını beklemek zorundasınız.

Adım 4: Cep telefonunuzun wifi'ni kapatın 3G ile sitenize girin.

telefonunuz wifi hattı üzerinden işlem yapıyorsa yukarıdaki özellikler telefonunuzda da geçerli olacaktır. Bu sebeple cep telefonunuzun tarayıcısındaki önbelleği silip 3g moduna geçin ve sitenizin açılıp açılmadığını kontrol edin. Eğer açılıyorsa sorun DNS propogandanızdan kaynaklanmaktadır ve modeminizi kapatıp açarak düzelmesini deneyebilirsiniz.

Adım 5: Proxy ile Siteye Bağlanmayı Deneyin.

Google Chrome için Browsec adlı eklentiyi tarayıcınıza indirip eklentiyi aktif hale getirerek sitenize bağlanmayı deneyin, eğer açılıyorsa sorun sizin cihazınızdaki DNS propogandanızdan kaynaklanmaktadır.

Hala Bağlanamıyor musunuz?
Bu durumda destek.imagaza.net adresinden bize bildirimde bulunmanız gerekmektedir.


Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.