Sıkça Sorulan Sorular

SEO Analiz Sonuçları

SEO Analizleri ve Site Analizleri ile İlgili Açıklama

Günümüzde yüzlerce SEO analiz sayfası bulunmakta olup sistemler üzerinde her site kendi kriterlerine göre analizler yapmaktadır. Yapılan analizlerin neye dayanarak ve hangi kontroller sağlanarak gerçekleştirildiği de açıkça beyan edilmemektdir.iMağaza Paket bir programdır ve Premium paket yani özel tasarım hizmeti sipariş edilmediği sürece ücretsiz olarak tema üzerinde değişiklikler uygulanmamaktadır.Talep edilecek değişiklikler bir çok kod ve css yapısında değişiklik göstermesinden ötürü bazı durumlarda temaların yeniden kodlanması gerekebilir ve Standart ya da Plus paket üzerinde bu hizmet ücretsiz kesinlikle yapılmamaktadır.


Sitemi Analiz Ediyorum Bir Sürü Hata Alıyorum.

Bu uyarı analiz sitelerinde sıkça görülmektedir. Örnek olarak bizim plus ve kobi paket temalarımızda hangisini kullandığınıza göre ilgili kodların yerleşimi sistemde mevcut olmasına rağmen analiz siteleri bunu algılayamayabilir ve bu sonuç doğrultusunda size hata olarak uyarı verebilir.Temanızda düzenleme yapmak için bu makaleden faydalanabilirsiniz.


AMP Mobil Uyumlu Değil Uyarısı

iMağaza Mobil mağaza yapısı farklı bir sistem üzerinden  çalıştığından dolayı biz Google ve arama motorlarına "Mobil Sürümümüz Var" şeklinde sinyal göndeririz. Arama motorları bunu anlar ve sayfamızı mobil uyumlu olarak işaretler.Ancak kullandığınız bir çok seo analiz programı bu ayrımı yapacak düzeyde değildir.Sayfanızı https://search.google.com/test/mobile-friendly adresinden inceleterek mobil uyumlu olup olmadığını doğrulayabilirsiniz.


Ben yinede bunların düzeltilmesini talep ediyorum.

Tarafımızca bu mümkün olmamaktadır. Dilerseniz dışarıdan seo servisleriyle anlaşabilirsiniz. Bu noktada iMağaza'nın teknik konularda yardım etme yükümlülüğü olmamaktadır.Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.