Ek Modüller

İngilizce Sayfamı Aktif Etmek

iMağaza altyapısında her dil için farklı bir veritabanı açılır. Açılan veritabanı üzerine 2. bir panel aktif edilerek dil desteğiniz sisteme yüklenir. Kısacası aynı alan adı altında bir'den fazla sistem yönetimini sağlamak durumunda kalırsınız. Aşağıda detaylar iletilmiştir.

Soru 1: İngilizce dil desteğinde 2. bir site mi var?

Evet. Farklı bir site olarak size kurulur. Örnek alanadiniz.com/en/ veya en.alanadiniz.com şeklinde farklı bir adresten erişim sağlanır. Ayrıca ingilizce sitenizin yönetim paneline  giriş yapmak içinde örnek alan adınız en.alanadiniz.com ise en.alanadiniz.com/secure/ adresinden giriş yaparsınız. Türkçe olan sitenizden tamamen bağımsız çalışacaktır.

Soru 2: İngilizce sitemi yüklediniz nereden başlamamız gerekiyor?


 • Öncelikle ingilizce veya farklı dil seçenekleri geldiğinde sisteminiz üzerinde ürünler ve kategorilerinizi Türkçe sürümden kopyalanacağı için Türkçe ürün ve kategori bilgilerini  yönetim panelinizden ingilizce'ye çevirmeniz esastır.

 • Ardından sisteminize eklemiş olduğunuz banner, slider, görsel vb. imaj dosyalarında eğer Turkçe metinler varsa bunları da ingilizce olarak düzenlemeniz gerekmektedir.

Soru 3: Başka nerelere dikkat etmeliyiz?


 • Sitenizde yer alan satınalma ve üyelik sözleşmesi gibi alanların içeriği de Türkçe'den kopyalanacağı için bu alanların içindeki metinleri de İngilizce olarak çevirmeniz gerekiyor.

 • Hakkımızda, İletişim, Kargo ve İade gibi alanlardaki metinlere de dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Soru 4: Kargo Ücretlendirmeleri ve Ülkelere Göre Hesaplamalar.

iMağaza bu noktada ücretlendirme bilgilerinin girişlerine karışmayacaktır. Tüm ücret vb. bilgi + tanımlamalar müşteriye aittir. Desi'ye göre hesaplamalarda minimum 1 desi bas alınarak 1'er ardışık olarak desiler hesaplanır. Ör: 0.23 desi veya 1.23 desi olarak hesaplanmaz. 1 veya 2 desi şeklinde ardışık olarak yazılmalıdır.


Uluslararası satışlarda ülke, lokasyon IP tabanlı bulunarak otomatik eklenmez.

Soru 5: İngilizce site dil desteğinde iMağaza'nın sorumluluğu neleri kapsıyor?

iMağaza'dan dil desteği paketi aldığınızda aşağıdaki sorumluluklar tarafımızca üstlenilir. • Yeni dil paketini içeren ikinci bir sistemin kurulması.

 • Alt alan adı oluşturulması

 • SSL sertifikası ve Barındırma Hizmeti

 • Sitede yer alan yazılım içine dahil olan dil şablonlarındaki alanların çevirisi.

 • Müşteriye giden eposta tasarımlarındaki metinlerin çevirisi.

 • Alışveriş aşamalarındaki ibarelerin ve ödeme ekranlarının çevirisi.

 • 1 Yıl Kurumsal Destek

Soru 7: Ödeme Altyapıları ve Siparişler

Hangi para birimi ile ürünü eklemiş olursanız olun, sepet ve sipariş adımlarında güncel merkez bankası effektif kurları üzerinden sistem miktarı TL'ye çevirerek tahsilatı TL olarak hazırlayacaktır. Tahsilatlar USD değil, kur * fiyat = TL olarak müşteriye yansıtılır.


Ödeme altyapılarındaki sayfaların tasarımına müdahale edilmez. Türkçe, İngilizce vb. farklı dillere çevirimi (Kredi kartı ekranları ve banka dönüş mesajları.) çeviriye sahip olmayacaktır.

Soru 8: Bildirimler, Eposta Şablonları

Modüller > Eposta Şablonları kısmından şablonlar tarafınızca çevirilmelidir. iMağaza bu noktada herhangi bir sorumluluk üslenmeyecektir.


Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.