Sıkça Sorulan Sorular

Eposta Cihaz Ayarları

Kendi hesabınızla outlook, thunderbird gibi programlara eposta hesaplarınızı tanımlayabilirsiniz.

Adım 1: Outlook Hesap Ayarlarınızı Açın.

Hesap ayarlarınızı açtıktan sonra "Yeni Hesap Ekle" seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki işaretli eposta ayarlarınızı otomatik değil de elle kuracağınızı belirtiniz.

Adım 2: Hesap Türünüzü Ayarlayın

Aşağıdaki şekilde size hesap tipiniz sorulduğunda POP veya IMAP'i seçin. Eğer ikisi aynı anda seçilemeyen bir istemciyse POP'u seçin.

Adım 3: Hesap Ayarlarınızı Tanımlayın

Hesap ayarlarınızı aşağıdaki ekranda belirtildiği gibi tanımlayın.
Gelen ve Giden posta sunucunuza alanadiniz.com yazan yere başında www. olmadan kullandığınız alan adını yazın. Örnek imagazademo.com vb. Ardından kullanıcı adınıza eposta@adresiniz.com yazan yerlere örnek cenk@imagazademo.com yazın ve şifrenizi belirtin. Aşağıda işaretli olmayan alanlar sizin istemcinizde de işaretli olmasın. Aşağıdaki değerleri kendinize göre tanımlayın.

Adım 4: Sunucu Ayarlarımızı Yapılandıralım

Eposta istemcinizdeki gelişmiş ayarlar butonuna tıklayarak Giden Sunucu ayarlarınızı bulun ve Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerektiriyor seçeneğini aktif hale getirin.

Adım 5: Sunucu Port ve Güvenlik Ayarları

Eposta istemcinizdeki gelişmiş ayarlar butonuna tıklayarak Giden sunucusu (SMTP) için port numarası 25, 465 vb. başka bir rakamsa 587 olarak düzeltin. Sunucu bağlantı türü (bazı istemcilerde şifreleme türü de yazabilir) Yok olarak seçin.
Ayarları kaydedin.
Artık email gönderimine hazırsınız.


Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.